Udział gimnazjalistów w obozie szkoleniowym ‘’ YouthMaster – Akademia Młodych Osobowości” w Polanicy Zdrój

W dniach 20.03.2017 - 24.03.2017 grupa młodzieży gimnazjalnej z naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w obozie szkoleniowym ‘’ YouthMaster – Akademia Młodych Osobowości” w Polanicy Zdrój. Szkolenie zorganizowane zostało przez Europejskie Forum Młodzieży w Bystrzycy Kłodzkiej we współpracy z Career Change Wales – Training Academy z Cardiff w Wielkiej Brytanii. W ciągu pięciu dni uczniowie gimnazjum w Niechlowie Grodkowie i Bieruniu uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy goszczonych przez EFM. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, gdyż wolontariusze pochodzili z różnych krajów (Indie, Turcja, Włochy, Hiszpania, Niemcy). Program szkolenia obejmował 7 bloków tematycznych: rozwój budowanie własnej marki, komunikacja i praca w grupie, efektywne zarzadzanie czasem, twórcze myślenie, międzykulturowość, tworzenie projektu, techniki efektywnego uczenia się. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie przygotowywali krótką scenkę na wybrany temat, tworzyli prezentację kraju, obmyślali projekt napadu na bank, na papierze konstruowali urządzenie, które pozwoliłoby rozwiązać problem, z którym borykają się codziennie, uczestniczyli w grze miejskiej, przez co mieli okazję lepiej poznać Polanicę. Całość zajęć przeplatały gry i tzw. energizery (Find someone who, do what I do, I sit here, Good morning). Każdego dnia również wolontariusze prezentowali kraj, z którego pochodzą. Dowiadywaliśmy się ciekawych i szokujących rzeczy np., że w Indiach mocz krów można kupić w sklepie, i że najlepsze kebaby są w NiemczechJ. Czas minął szybko i przyjemnie a i nasi uczniowie byli zadowoleni, choć napracowali się, co niemiara. Na zakończenie przedstawiono oferty wyjazdów staży, praktyk i wymian zagranicznych dla młodzieży. Ostatnie chwile młodzież wytańczyła w rytm ‘’Belgijki” a każdy z uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa w obozie szkolno –językowym. Mam nadzieje ze uczniowie przekonali się ze nie taki język angielski straszny jak go malują a przede wszystkim zrozumieli, że umiejętność posługiwania się nim jest przydatna. Podziękowania należą się Pani A. Pakule i Pani K. Szabelak - najlepszym opiekunom wycieczki everJ.