Święto Szkoły w Bolesławcu

ŚWIĘTO SZKOŁY W BOLESŁAWCU

Dnia 15 maja 2017r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach Święta Szkoły w Bolesławcu.

Placówka w Bolesławcu obchodziła podwójną uroczystość: 20-lecie nadania  szkole imienia Armii Krajowej oraz 70- lecie istnienia szkoły.

Obchody związane z tym świętem rozpoczęły się od złożenia hołdu dowódcom i żołnierzom Armii Krajowej. W uroczystościach brały udział sztandary szkół oraz asysta wojskowa.

Uczestnicy zebrani przy pomniku Polski Walczącej mieli okazję wysłuchać apelu pamięci i salwy honorowej. Na zakończenie delegacje złożyły wieńce.

Następnie odbyła się konferencja Klubów Historycznych, podczas której dyskutowaliśmy o przyszłości Rodziny Szkół im. Armii Krajowej  i projektach, które będą realizowane w przyszłym roku szkolnym.

W czasie konferencji wysłuchaliśmy przemówienia pani Dominiki Arendt-Wittchen – pełnomocnika Wojewody Dolnośląskiego o przygotowaniach do obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które mają się odbyć we Wrocławiu.

Opiekun Klubu Historycznego

Małgorzata Mizińska