Mikołajkowe spotkanie integracyjne

Dnia 13 grudnia odbyło się mikołajkowe spotkanie integracyjne uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej w Niechlowie z dziećmi z Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze. Integracja (jak co roku) odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury.

Podczas spotkania dzieci z ośrodka zostały obdarowane przygotowanymi przez nas podarunkami. Wręczali je Mikołaje – Kacper S., Kacper K. i Szymon P.

Wspólnie wykonaliśmy świecące choinki, oraz pierniki z masy solnej. Wszyscy razem odtańczyliśmy pastorałkowe tańce, odśpiewaliśmy radosne kolędy.

Gimnazjaliści i uczniowie kl. VII mogli przekonać się jak ciężka jest opieka nad osobami niepełnosprawnymi, i równocześnie stwierdzić czy bardzo się od nas różnią. Na pewno doszli do kilku ciekawych wniosków; być może niektórzy odkryli swoje zawodowe powołanie.

Podsumowaniem niech będą słowa uczniów o ich przeżyciach podczas spotkania:

„Na pewno zgłoszę się za rok”

„Jestem bardziej zmęczony niż po w-f”

„Dzieci były wspaniałe, Świetnie się bawiłam”

Dla uczestników spotkania – w ramach lekcji techniki, przygotowano pyszne pierniki, za co serdeczne podziękowania należą się p. Katarzynie Szabelak.

Organizatorzy – Monika Jankowiak, Barbara Łysik, Gabriela Krzyżanowska