KONCERT KOLĘD

29 grudnia 2017 roku o godz. 16.00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wągrodzie, z inicjatywy Beaty Mielcarek, odbył się koncert kolędowo- pastorałkowy. Przybyłych gości powitał proboszcz parafii ksiądz Stanisław Długowski.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Sicinach: Donata Baryga, która zaśpiewała kolędę ,,Gdy Śliczna Panna” oraz  Zuzanna Mrozowska, w wykonaniu której usłyszeliśmy pastorałkę ,,Sianko na stół”.

Następnie  wystąpili uczniowie  naszej szkoły. Pastorałkę ,,Gore gwiazda Jezusowi” zaśpiewali najmłodsi uczestnicy kolędowania: Marysia Bojanek, Natalka Sobczyk, Kamil Sury, Bartek Majchrowicz, Alicja Janik i Wiktoria Sijka. Podczas śpiewania kolęd  ,,Mizerna cicha” w wykonaniu Karoliny Suchińskiej i Mai Góral oraz ,,Kolędy dla nieobecnych” w wykonaniu Agnieszki Leśniak, widoczne było nieukrywane wzruszenie na twarzach wielu uczestników koncertu. Wszyscy śpiewający nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Ponadto  uczniowie Zespołu Szkół w Sicinach i w  Niechlowie zostali obdarowani przez dyrektora Bronisława Pospiecha i sołtysa wsi Karów pana Mirosława Bojanka słodkimi upominkami.

Główną atrakcją tego wieczoru był występ multiinstrumentalisty, vicedyrektora Centrum Kultury i Sztuki we Wrocławiu, pana Andrzeja Walusa oraz wokalistki z anielskim głosem, pani Anny Majkut- Polańskiej. Pani Ania oraz pan Andrzej zaśpiewali pastorałki swojego autorstwa.  Pan Andrzej zachwycił publiczność  cudowną grą na saksofonie. Podczas koncertu wokalistka zaprosiła wszystkich uczestników do zaśpiewania pastorałki  ,,Sukienka Jezusowa”. Wszyscy z ochotą zabrali się do śpiewania, było wzruszająco i uroczyście, ale to juz taki kolędy czar i czas Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękuję wszystkim gościom za przybycie na naszą uroczystość. Chcę wyrazić również swoją wdzięczność nauczycielom, którzy pomagali przygotować to przedsięwzięcie, dziękuję Dyrektorowi Zespołu Szkół w Niechlowie, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Sicinach oraz koleżankom: Barbarze Łysik i Natalii Kuchcie.

Beata Mielcarek

Barbara Łysik