Rekord Guinessa pobity!!!

Dnia 15 maja 2018 r. uczniowie klas czwartych z opiekunami p. Anną Zarzycką, p. Natalią Kuchtą

i p. Łukaszem Ratajczakiem mieli okazję uczestniczyć w największej lekcji matematyki na świecie przyczyniając się jednocześnie do pobicia REKORDU GUINESSA ! Wcześniejszy rekord ustanowiła Szwecja z wynikiem 3611 osób. Nas na stadionie im. Alfreda Smoczyka było 4635 osób. Pojawiły się tłumy dzieci i młodzieży ze szkół z Leszna i regionu. Organizatorem największej lekcji była Szkoła Podstawowa nr 13 z Leszna. Temat zajęć brzmiał: ,,Magia czy matematyka?”. Uczniowie zmagali się zatem z różnymi zadaniami dotyczącymi magicznych kwadratów. Lekcja prowadzona była przy pomocy gigantycznej tablicy - stadionowego telebimu. Uczestnicy kartkami w kolorze zielonym i czerwonym wskazywali czy ich rozwiązania zgadzają się z tym, co było wyświetlane na ekranie. Na koniec oczywiście była kartkówka, z którą nasi uczniowie poradzili sobie wspaniale. Wydarzenie było bogate w dodatkowe atrakcje takie jak : pokazy żużlowców, występy orkiestry, lody , ciasto , nagrody itp. Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi, że mogli wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu . W przyszłości będą mogli pochwalić się swoim dzieciom   i wnukom, ze brali udział w biciu Rekordu Guinessa.

Mam nadzieję, że udział w takiej lekcji rozbudził wiarę uczniów w swoje możliwości. Pokazał, że dzięki zaangażowaniu wszystkich nierealne cele stały się możliwe do osiągnięcia.

A.Zarzycka