AKTYWNA GMINA - SPORTOWY NIECHLÓW

VI edycja imprezy sportowej ,,Aktywna Gmina-Sportowy Niechlów”

10 czerwca 2018r. już po raz szósty wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać czas, mogli uczestniczyć w projekcie ,,Aktywna Gmina- Sportowy Niechlów”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Niechlowie, a Partnerami: Gmina Niechlów, Stowarzyszenie ,,Kulturalni z Natury” oraz Rada Rodziców.

Przed rozpoczęciem biegu głównego odbyły się starty wszystkich chętnych dzieci i uczniów. Jako pierwsi na starcie stanęli uczniowie klas IV-VI, którzy musieli pokonać trasę 1000m. Zaraz po nich wystartowali uczniowie klas VII i gimnazjaliści, którzy zmagali się z trudnościami trasy o długości 1500m. Mimo tego, że wszyscy uczestnicy mieli zapewniony medal, to duch sportowej rywalizacji nikogo nie opuszczał i każdy starał się dać z siebie wszystko, choć ogromny upał nie ułatwiał zadania.

O godzinie 13.00, po oficjalnym rozpoczęciu imprezy przez Wójt Gminy- Panią Beatę Ponę i Dyrektora Zespołu Szkół w Niechlowie- Pana Bronisława Pospiecha, absolwentka naszej szkoły Daria Majewska wraz z koleżanką- uczennicą szkoły Patrycją Bać przeprowadziły rozgrzewkę dla wszystkich uczestników, a po niej rozpoczął się bieg główny w dwóch kategoriach: na 5 i 10km. Zawodnicy startujący w Nordic Walking mieli do pokonania 5km. Jak co roku trasa w większości biegła przez las, ale tym razem zrobiła się trochę crossowa, bo na drodze biegacze napotkali dwa powalone drzewa i piaszczyste odcinki. Była jednak malownicza i bezpieczna. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała karetka pogotowia ze Szpitala Wschowa, której ratownikom serdecznie dziękujemy. Startujących wspierała grupa rowerowa DGR RACING TEAM, której członkom również bardzo dziękujemy.

Po starcie głównego biegu zgromadzeni na stadionie przyglądali się rywalizacji na 300m uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz przedszkolakom, którzy pokonali dystans 100m. Wśród maluchów byli nawet 2,5-latkowie. Na każdego z nich na mecie czekał medal oraz ciepły posiłek. Przerwy pomiędzy kolejnymi startami wypełniały swoimi pokazami Mażoretki Delicje działające przy Domu Kultury w Niechlowie. Wśród nich wystąpiła aktualna Mistrzyni Polski z buławą- Aleksandra Monkiewicz. Dziękujemy Pani Dyrektor DK w Niechlowie Katarzynie Kurdek za zorganizowanie pokazów.

Ogółem w VI edycji imprezy na starcie stanęło 150 uczniów szkól podstawowych i gimnazjów oraz 135 uczestników biegu głównego oraz miłośników Nordic Walking.

Najszybsi biegacze oraz pasjonaci Nordic Walking odebrali pamiątkowe puchary, które wręczyła im Wójt Gminy Niechlów.

Poniżej zamieszczamy wyniki uzyskane na poszczególnych dystansach:

10 KM Mężczyźni

1. Eulalia Staszewska
  2. Aleksandra Mizińska
  3. Ewelina Giża

Imprezę kończyło losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów. Do uczestników trafiło ponad 60 nagród rzeczowych. Serdecznie dziękujemy sponsorom, do których należeli:

*Gmina Niechlów

*Rada Rodziców ZS w Niechlowie

*Pizzeria Della Casa w Górze

*Jarex Okna Drzwi Rolety z Góry

*Nadleśnictwo Góra Śląska

*Restauracja Parkowa w Górze

*Zakład Fryzjerski Victoria w Górze

*Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. w Niechlowie

*Wulkanizacja ElMar Marcin Lewczuk z Góry

*Usługi Transportowe Jacek Szurynowski z Niechlowa

*Restauracja Rosette z Góry

*Sklep ABC (obecnie Chata Polska) w Niechlowie

*Kotanyi Marcin Jankowiak

*Drukarnia Grafi z Góry

*Sprimat ubezpieczenia z Leszna

*Remix z Góry- farby, lakiery, elektronarzędzia

*Pepsico Grzegorz Mielcarek

*Sklep Sporting Galeria Leszno

*Fryzjerstwo damsko-męskie Milena Prodan z Niechlowa

*Złotnik Góra

*Hurtownia Centrum z Góry

*Gospodarstwo Ogrodnicze Ligota Aneta Maryszczyk

*Outlet EuroComfort Leszno

*Pudliszki

*Sklep Wielobranżowy Bożena Czak w Niechlowie

*Studio Urody Rea w Górze

*Mażoretki Delicje Niechlów

*Grupa rowerowa GDR Racing Team

*EuforiaBiegacza.pl

Sukces całego przedsięwzięcia był poprzedzony ciężka pracą, w która zaangażowani byli pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Młodzież szkolna uczestniczyła w wyznaczaniu tras, sprawowała opiekę nad punktem wydawania wody, przygotowywała stadion do imprezy i wykonywała prace porządkowe. Dziękujemy także Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Niechlowie za udostępnienie agregatu prądotwórczego.

Nasza impreza z pewnością promowała szkołę i gminę oraz zachęciła do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uśmiechy na twarzach uczestników oraz ciepłe, życzliwe słowa przyniosły nam nie tylko satysfakcję, ale będą także stanowiły motywację do dalszej pracy i kolejnych przedsięwzięć na rzecz środowiska lokalnego. Zapraszamy zatem za rok!

Więcej zdjęć:

Koordynator akcji