Kolorowa integracja

Dnia 14 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie integracyjne z dziećmi z Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze podsumowujące międzyprzedmiotowy projekt „Kolorowa integracja”.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie kl. VII SP oraz klas gimnazjalnych. Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali  wszystkim uczestnikom spektakularne – kolorowe doświadczenia chemiczne. Dzieci z Ośrodka mogły same „dotknąć” kilku  kolorowych zabaw chemicznych dzięki czemu na ich twarzach zagościł uśmiech. Wszyscy musieli się wykazać również niezłą kondycją fizyczną opiekując się biegającymi maluchami. Na koniec wszyscy z chęcią uzupełnili spalone kalorie upieczoną własnoręcznie kiełbaską  z ogniska.

Ewaluacja projektu pokazała, że spotkania są bardzo potrzebne i dają obu stronom wiele korzyści. Nasi gimnazjaliści i siódmoklasiści napisali o spotkaniu:

„Było super. Zaczęłam doceniać to co mam…”

„Bardzo mi się podobało, ale na początku musiałam się przyzwyczaić”

„Wyjazd był bardzo ciekawy. Nauczył mnie cierpliwości do dzieci i odpowiedzialności”

„Super uczucie, gdy sprawiasz, ze na ustach dziecka pojawia się uśmiech”

Wyjazd zorganizowano we współpracy z Urzędem Gminy Niechlów, Kołem Łowieckim „Bór” oraz Nadleśnictwem Góra Śląska.

Opiekunowie  - Monika Jankowiak i Gabriela Krzyżanowska, serdecznie dziękują rodzicom, którzy przyczynili się do wyjazdu.