niepodległa

Podróż wehikułem czasu po nieznanych lądach i morzach z książką pod pachą

5 grudnia 2018r. uczniów klasy I i III odwiedziła pani Joanna Kietlińska - pracownik Miejskiej Biblioteki w Górze. Uczniowie mogli dzięki pani Asi odbyć podróż wehikułem czasu po lądach i morzach. Była to podróż niezwykła, bo do jej odbycia prowadząca zachęcała dzieci czarując magią ilustracji zawartych w kolorowych książkach, które z sobą przywiozła. Dzieci otrzymały magiczne piloty dzięki, którym mogły wybrać się na pustynię, do dżungli, w podwodne głębiny. Podczas tej niezwykłej wyprawy, pełnej twórczych zabaw uczniowie słuchali dźwięków płynących z instrumentu, na którym grała bibliotekarka. Było to ukulele. Najmłodsi śpiewali razem wesołe piosenki. Niespodzianką okazały się rekwizyty, które mieściły się w magicznym plecaku pani Joasi. Była to lornetka, węże, a nawet namiot. Zresztą okazało się, że to właśnie w namiocie można sobie posiedzieć i poopowiadać o niesamowitych przygodach i podróżach. Ciekawa forma dramy, którą zastosowała prowadząca pozwoliła dzieciom na poruszającą wyobraźnię podróż w czasie i przestrzeni. Pani Asia zachęcała dzieci, by przymknęły oczy i wyobrażały sobie obrazy przedstawiające poszczególnych krain. Przywoływała dźwięki dżungli, naśladując małpki, brzęczenie owadów, plusk wody. Było magicznie. Bardzo dziękujemy pani Joannie za tak wspaniałe spotkanie. Mamy też nadzieję na kolejne takie wyprawy.

organizator spotkania Dorota Izdebska

Wtorek, 2020-02-25