Dzień Babci i Dziadka - życzenia od uczniów klasy II

23 stycznia 2020r. drugoklasiści zaprosili swoje babcie i dziadków, by uczcić ich święto, które przypada co roku 21 i 22 stycznia. Na występy wnuków przybyło wielu gości. Babcie i Dziadkowie mogli obejrzeć przedstawienie artystyczne, które przygotowali uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią Dorotą Izdebską. Najmłodsi zagrali utwory muzyczne na flażoletach, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, przedstawiali scenki rodzajowe. Hitem okazały się piosenki pochodzące z czasów babć i dziadków – „Ach śpij kochanie”, „Dwudziestolatki”, „brunetki, blondynki”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Orkiestry dęte”, które zostały zaprezentowane przez wnuczki i wnuków. Uroczystość uatrakcyjniła scenografia. Dzieci namalowały swoje babcie i dziadków, a portrety te przystroiły salę gimnastyczną, w której odbyło się spotkanie.  Rodzice również przygotowali część dekoracji – piękne czerwone serduszka, kartki z kalendarza związane z obchodzonymi świętami. Nie zabrakło słodkiego przyjęcia i aromatycznej kawy, o którą zadbali również rodzice. Uczniowie przygotowali przepiękne laurki oraz prezenty. Podarunkiem  dla ukochanej babci i ukochanego dziadka były wytwory z gliny. Drugoklasiści mieli je okazję wykonać własnoręcznie. Glina została wypalona dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niechlowie, który posiada piec do ceramiki. Wypalone wytwory zostały pomalowane i polakierowane. To sama przyjemność obdarowywać najbliższych własnoręcznie wykonanymi prezentami. Niebywałą okazją była także możliwość wykonania fotografii z dziadkiem i babcią, którzy przywdziali złote korony. Taka fotografia to niezwykła pamiątka dla najbliższych i okazja do wspomnień. Było radośnie, pięknie i niezwykle rodzinnie. Należy dodać, że występy artystyczne mogli podziwiać także rodzice uczniów, którym serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji uroczystości.

Zdjęcia  - Agnieszka Buzin i Joanna Stupnicka

Notatka  - Dorota Izdebska