Rozgrywki robotów sumo - warsztaty z robotyki w klasie II

6 lutego 2020 uczniowie klasy II uczestniczyli w warsztatach robotyki. Spotkanie odbyło się w gościnnych murach Gminnej Biblioteki w Niechlowie. Pani dyrektor Karolina Czak bardzo chętnie przystała na ich współorganizację, za co serdecznie dziękujemy. Warsztaty zasponsorowali rodzice dzieci i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Najmłodsi ochoczo wzięli się za składanie robotów. Bardzo sprawnie czytali instrukcję umieszczoną na laptopach, która składała się z 46 etapów. Po złożeniu robotów każda z siedmiu drużyn zbroiła go, czyli dokładała elementy z klocków, które pomogłyby wygrać walkę sumo. Roboty zyskały swoje nazwy zaproponowane przez uczniów i rozpoczęły się rozgrywki. Na specjalnej macie toczyły walkę pary robotów kolejno zdobywając punkty. Okazało się, że mniej znaczy lepiej. Roboty, które miały mniej elementów uzbrojenia wygrywały wypychając rywala poza obręb maty, na której toczyły się rozgrywki. Miło było obserwować, jak ośmiolatkowie radzą sobie z czytaniem instrukcji, łączeniem elementów, montażem silniczków, zbrojeniem swoich robotów. Miło było obserwować, jak najmłodsi z pasją wykonują kolejne działania. Miło było obserwować, jak przebiegała współpraca w grupach. Miło jest pomyśleć, że CI uczniowie to nasza zdolna przyszłość, że potrafią tak wiele. Dziękuję panu Wiktorowi z firmy TechForKids za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów. JesteśMY zachwyceni.

wych. klasy Dorota Izdebska