Muzyczne warsztay dla przedszkolaków i uczniów klas I-III

1 lutego 2023r. odbyły się w naszej szkole warsztaty muzyczne prowadzone przez nauczyciela -  doradcę metodycznego wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej p. Dorotę Izdebską. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III mogli poznać ciekawe instrumenty perkusyjne i melodyczne. Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie wśród najmłodszych. Dzieci intuicyjnie poszukiwały sposobów gry na takich instrumentach jak kij deszczowy, czy żabki guiro. Dużym zaciekawieniem cieszył się bęben afrykański djembe i bęben obręczowy. Warsztaty obserwowali nauczyciele placówki, którzy mogli przyjrzeć się zaproponowanym działaniom muzycznym. Takie dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami procentuje w pracy pedagogicznej na co dzień. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach realizacji zadań Powiatowego Zespołu Nauczycieli Edukacji Elementarnej - sieci współpracy i samokształcenia, który działa w Powiatowym Centrum Doskonalenia i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze, a którego członkami są nauczyciele naszej placówki.

Dziękuję dzieciom za piękne, twórcze spotkanie.

Dziękuję dyrekcji szkoły za umożliwienie przeprowadzenia takiej formy warsztatowej w ramach samokształcenia.

Dziękuję nauczycielom obecnym na warsztatach za chęć udziału w takiej formie doskonalenia.

Dorota Izdebska