Dzieckiem być ...

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić, skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  różne zabawy i aktywności.
      W Zespole: Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej i Przedszkole w Niechlowie Dzień Dziecka  rozpoczął się od wspólnego apelu, podczas którego pan dyrektor, Bronisław Pospiech, złożył dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zapoznał uczestników z programem dziecięcego święta.
      Tego dnia uczniowie zamiast lekcji mieli okazję skorzystać z zabaw i gier przygotowanych przez nauczycieli. W tym roku na uczniów czekały gry matematyczne, językowy escape room, gra w molky, zajęcia artystyczne oraz gra w bulle. Dodatkowo, dzięki pozyskanym funduszom, uczniowie mogli zjeść lody i grillowaną kiełbasę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku. Udowodniły też, że dzięki zaangażowaniu oraz chęciom udziału w zabawie, można wspaniale spędzić czas.

Paulina Schult, Łukasz Ratajczak