DOŁĄCZ DO AKCJI ,,MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”

,,Ojczyzna to ziemia i groby.

Narody, które tracą pamięć,

tracą życie.”

Zespół Szkół w Niechlowie włączył się w kolejną - ósmą już edycję- akcji ,,Mogiłę Pradziada Ocal od zapomnienia”. Ma ona na celu ratowanie niszczejących polskich cmentarzy na Kresach. Akcja uczy patriotyzmu, historii, pozwala poznać dzieje naszego narodu i losy bliskich nam ludzi.

Zwracamy się do Mieszkańców naszej gminy, aby włączyli się do akcji ratowania polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą. Wśród tych grobów, które są zdewastowane i zapomniane, znajdują się mogiły dziadów i pradziadów młodych mieszkańców Dolnego Śląska, w tym mieszkańców Gminy Niechlów- naszej Małej Ojczyzny. Wielu młodych ludzi o tym nie wie, nie pamięta. Takiej świadomości nie przekazały rodziny. Ale jest okazja poznać historię swego rodu, a tym samym dzieje swojego narodu. Jest okazja aby przeżyć swoistą lekcję patriotyzmu.

Rozpoczynamy zbiórkę symbolicznych złotówek na ratowanie polskich cmentarzy rozsianych za wschodnią granicą, które można wrzucać do puszki do 15 maja 2017r. w sekretariacie szkoły lub u opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Zachęcamy do włączenia się do akcji sołectwa gminne, stowarzyszenia, instytucje i zakłady pracy, a także osoby prywatne.

Uczniowie Zespołu Szkół w Niechlowie 9 czerwca 2017r. wezmą udział w koncercie podsumowującym przygotowania do tegorocznej akcji oraz uroczystej defiladzie pocztów sztandarowych we Wrocławiu.

Zapraszamy do włączenia się do naszych działań. Dziękujemy za każdy życzliwy gest.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne

oraz Samorząd Uczniowski