XX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI WE WROCŁAWIU

Tradycyjnie w naszej szkole we wrześniu zorganizowałam wyjazd uczniów na zajęcia edukacyjne prowadzone przez studentów i pracowników wyższych uczelni wrocławskich.

W tym roku zaproponowałam takie tematy zajęć jak:

„Pospolite chwasty jako dodatek do żywności funkcjonalnej”.

„Komórka w kolorach tęczy”.

„W świecie pokazów chemicznych”.

„Czego możemy nauczyć się od natury?”

„Tajemnice świadomości, śpiączki, śmierci”.

„Symbol bezinteresownego poświęcenia nauce – Maria Skłodowska – Curie”.

Uczniowie oprócz tego, że mogli zobaczyć sale wykładowe, mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zainteresowań. Szczególnie podobał im się pokaz doświadczeń chemicznych, które przeplatane były pytaniami. Osoby chętne i odważne miały możliwość uczestniczenia w wykonywaniu eksperymentów. Po zakończeniu zajęć mieliśmy jeszcze jedną atrakcję, a mianowicie przejazd kolejką „Polinką”, którą na co dzień od października studenci pokonują Odrę. Dla niektórych było to nowe i ekscytujące doświadczenie. Myślę, że kolejny wyjazd na Festiwal Nauki możemy uważać za udany, gdyż szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do domu.

M. Jankowiak