Poznaję zasady bezpiecznego zachowania na terenie wiejskim. Podpalenia traw i nieużytków w okresie wiosennym i letnim.

22 maja 2018 r. uczniowie klas czwartych i klasy piątej Szkoły Podstawowej w Niechlowie spotkali się z przedstawicielem  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze mł. bryg. mgr Marcin Klefasem.

Podczas spotkania poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w przypadku występowania wszelkiego typu zagrożeń związanych z pożarami. Szczególną uwagę prowadzący poświecił  problemowi  wypalania traw, który  w naszej okolicy nadal występuje.

Zorganizowanie spotkania było możliwe dzięki zaangażowaniu Pani  Anny Kolibek- Kierownikowi  Placówki Terenowej w Górze Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Dziękujemy za bardzo ciekawą pogadankę. Jesteśmy przekonani, że dzięki zdobytej wiedzy, uczniowie zachowają bezpieczeństwo nie tylko podczas zbliżających się wakacji, ale również przez cały rok.

Pedagog Barbara Łysik