DZIEŃ POSTACI Z BAJEK, CZYLI PASOWANIE NA CZYTELNIKA

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów a w naszej szkole powiązany był z Pasowaniem na Czytelnika uczniów klasy II. W środę 4 listopada Panie Bibliotekarki pokazały uczniom bibliotekę oraz czytelnię. Omówiły regulamin działania biblioteki szkolnej, zasady wypożyczania oraz dbania o książki.

Zanim jednak uczniowie zostali pasowani na Czytelnika, musieli wykazać się swoją wiedzą o bajkach i baśniach. Odpowiadali na pytania przygotowane przez Panie Bibliotekarki, słuchali fragmentów bajek i dopasowywali je do tytułów a także stworzyli galerię zdjęć postaci z bajek. Po otrzymaniu pamiątkowego Dyplomu wszyscy zgodnie obiecali szanować książki i być częstym gościem Biblioteki Szkolnej.

Natalia Kuchta, Barbara Łysik