Podsumowanie konkursów bibliotecznych w II półroczu

„Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”

J. K. Rowling

Podsumowanie konkursów bibliotecznych w II półroczu

W ramach promowania czytelnictwa w naszej szkole biblioteka szkolna zorganizowała
w terminie od 27 stycznia do 18 marca 2022 r. trzy konkursy. Cieszyły się one zainteresowaniem wśród uczniów i przedszkolaków, co pokazuje, że dzieci lubią czytać
oraz potrafią się bawić i rywalizować. We wszystkich trzech konkursach wzięło udział 35 osób na wszystkich poziomach klas I-VIII oraz przedszkola.

1. 1.      „Sztuka pisania – konkurs kaligraficzny”.  Celem konkursu byłorozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i młodzieży; uwrażliwianie na piękno pisma odręcznego;  ćwiczenie cierpliwości u uczniów;  rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

Komisja zdecydowała przyznać:

• ·         w kategorii IV-VI  klasa SP:

I miejsce – Szymon Garczyński, kl. IV

II miejsce – Jan Witczak, kl. IV

• ·         w kategorii VII –VIII klasa SP:

I miejsce – Weronika Postoł, kl. VIII b

1. „Nowa okładka ulubionej książki”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych; rozwijanie kreatywności oraz zdolności plastycznych; aktywizacja dzieci
    i młodzieży w okresie ferii zimowych.

• w kategorii klas I-III

I miejsce – Lilianna Stankiewicz kl. I

II miejsce – Brajan Skoczylas kl. III

III miejsce – Patryk Smogur kl. I

• w kategorii klas IV-VI

I miejsce – Jan Witczak kl. IV

II miejsce – Oliwia Pytel kl. V

1. Biblioteka jest kobietą – podaruj jej wiosenny kwiat” (praca przestrzenna). Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej; kształtowanie umiejętności plastycznych; wspólne przeżywanie radości z okazji Dnia Kobiet i zbliżającej się wiosny.

Komisja zdecydowała przyznać:

•         w kategorii przedszkolaki:

I miejsce – Igor Mularczyk „Misie”

II miejsce – Aleks Szuper „Smerfy”

III miejsce – Szymon Galer „Misie”

•        w kategorii I –III klasa SP:

I miejsce – Miłosz Atrachimowicz kl. I

II miejsce – Alicja Puchacz kl. I

•        w kategorii IV –VIII klasa SP:

I miejsce –Julia Biedrzyńska kl. V

II miejsce – Jakub Kuśmierski kl. IV

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Wykonane prace były bardzo ładne i można je było obejrzeć w bibliotece szkolnej. Laureaci zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E. Stojanowska, N. Kuchta