Bajki mamy wrony Bajki krasnoludka Bajkodłubka

Bajki mamy wrony to zbiór 26 tematycznych historyjek – po jednej na każdy tydzień wiosny i lata. Przeznaczone są do pracy z dziećmi w wieku 6-7 lat, które uczą się samodzielnie czytać, lub z dziećmi starszymi, które mają z czytaniem trudności. Autorka, wybitna poetka i znawczyni języka polskiego, posługując się bardzo ograniczonym zestawem liter, stworzyła dla dzieci pierwsze czytanki, jakich dotąd nie było!We wszystkich tekstach występują tylko 23 „zwykłe” litery: a, b, c, d, e, f, g, i, j, k l, ł, m, n, o, p, r, s, t, u, w, y, z. Bez ą, ę, ó, h, zmiękczeń i dwuznaków. Dodatkowo wyrazy z trudnościami ortograficznymi zastąpiono w tekście obrazkami, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla dzieci.Wszystkie czytanki to ciekawe bajki – dowcipne, mądre, a niektóre nawet rymowane!

W dwutomowym cyklu „Uczymy się czytać” ukazały się takżeBajki krasnoludka Bajkodłubka – czytanki na jesień i zimę. Obie książki są więc niezastąpionym uzupełnieniem pakietów kształcenia zintegrowanego. Służą utrwaleniu umiejętności czytania, która jest podstawą dalszych sukcesów szkolnych małego ucznia.To także znakomity materiał polecany do zajęć reedukacyjnych z dziećmi dyslektycznymi.

Co robią ryby przez cały dzień w wodzie?

Czy ryby mają domy? Czy przesypiają noce? Czy wyruszają na wakacje? Dlaczego jedne łączą się w ławice, a inne żyją samotnie? Ta zabawnie zilustrowana książka, pełna znakomitych zdjęć, odpowiada na te i dziesiątki innych ciekawych pytań. Przedstawia podwodnych spryciarzy, oszustów, sprzątaczy, strażników, łagodne baranki i krwiożercze bestie. Informacje podaje w uporządkowany sposób, a na końcu zawiera przydatny indeks ryb.

Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach

Książka to wydaję mi się, interesujący pomysł na przekazanie najmłodszym podstawowych zasad savoir vivre’u . To pierwszy poradnik tego typu dla młodych czytelników. Książka składa się z ośmiu niejako odrębnych rozdziałów, a każdy z nich prezentuje perypetie sióstr w odmiennych sceneriach między innymi: na urodzinach, na balu, w teatrze, czy na jesiennym spacerze. Nie zabrakło jak dla poradnika przystało – licznych wskazówek wplecionych w tekst a odnoszących się do konkretnych wydarzeń. Uzupełnieniem i w pewnym sensie utrwaleniem lektury są ciekawe ilustracje przygotowane przez Martę Ruszkowską. Obrazki są uwieńczeniem każdego z rozdziałów i zawierają elementy, które bardzo dobrze wkomponowują się w omawianą tematykę.
Duża, czytelna czcionka oraz estetyczna i przejrzysta oprawa graficzna zachęcają do czytania.

Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia

Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia to fantastyczna lektura dla fanów popularnego serialu .Masza i Niedźwiedź to niezwykła para przyjaciół. Psoty w wykonaniu dziewczynki zawsze uchodzą jej na sucho i każda przygoda kończy się dobrze. Masz ochotę bawić się z Maszą w szkołę, wyręczyć świętego Mikołaja albo poznać dalekiego kuzyna Niedźwiedzia?

To dobrze się składa! Przyjdź do biblioteki i wypożycz książkę o perypetiach rezolutnej dziewczynki .

Małe ssaki domowe. Encyklopedia

Encyklopedia małych zwierząt domowych adresowana jest zarówno do osób planujących rozpoczęcie przygody z prowadzeniem chowu małych ssaków, jak i mających już jakieś doświadczenie.
Niniejsza pozycja stanowi zbiór praktycznych porad i bogate źródło fachowej wiedzy, niezbędnej do prowadzenia chowu i rozmnażania małych ssaków w warunkach amatorskich. Naszym zdaniem książka jest bardzo przydatna, gdyż na pewno pozwoli uniknąć wielu błędów hodowlanych i przyczyni się do zapewnienia jak najlepszego dobrostanu swoim podopiecznym.

Atlas wędkarski

Amatorskie łowienie ryb na wędkę nieustannie cieszy się popularnością. Może być dającym wytchnieniem hobby, pasją, a także sposobem na życie. Poradnik składa się z części opisowej, która jest swoistym niezbędnikiem wędkarza. Czytelnik odnajdzie w niej informacje na temat sposobów i technik wędkowania, sprzętu, zanęt oraz przynęt. W drugiej części - atlasowej zaprezentowano opisy gatunków ryb, łowisk oraz wiele praktycznych wskazówek. To poradnik zarówno dla wędkarzy początkujących, jak i zaawansowanych, którzy chcą łowić jeszcze skuteczniej .