Pierwsze logowanie

Office 365 A1

Darmowy Microsoft Office 365 A1 dla uczniów

Miło nam poinformować że wszyscy uczniowie naszej szkoły mają możliwość bezpłatnego korzystania z Office 365 w wersji A1

Office 365 –  Jest zbiorem aplikacji dostępnych z serwerów Microsoft.

Dzięki Office 365 można być w stałym kontakcie ze współpracownikami i uczniami.

W skład produktu wchodzi:

- internetowe wersje aplikacji Word, Excel, PowerPoint, Outlook (działają w przeglądarce i wymagają połączenia z Internetem),

- konto w platformie Skype for Business (Skype dla firm),

- 5TB pojemności na dysku OneDrive,

- kilka innych usług Microsoft.

Wszystkie produkty dostępne w ramach pakietu Office 365 świadczone online są automatycznie aktualizowane, zatem użytkownik korzystający z produktu używa zawsze najnowszej wersji.

Logowanie do systemu

Aby zalogować się do usługi należy wykonać następujące czynności:

• Wejść na stronę portal.office.com
  • Zalogować się szkolnym adresem e-mail (loginem) według  ustawień z e-dziennika

Pierwszym raz logujemy się korzystając z przesłanego przez dziennik elektroniczny hasła. Następnie należy wykonać czynności według instrukcji podawanych na stronie logowania.

W polach "Nowe hasło" oraz "Potwierdź nowe hasło" należy wpisać jedno i to samo wymyślone, nowe hasło. Hasło podane w tych dwóch ostatnich polach będzie odtąd potrzebne do logowania do Office365.

Konto aktywne będzie przez cały okres trwania nauki w naszej szkole.

UWAGA!!! W przypadku zagubienia lub utraty hasła oraz po niepowodzeniu prób jego odzyskania należy skontaktować się z administratorem usługi w szkole: a.majer@niechlow.onmicrosoft.com.

W temacie wiadomości proszę zaznaczyć, że dotyczy ona usługi Office365, a w treści podać dane, po których można dokonać weryfikacji (np. imię, nazwisko, login, klasa). Proszę też w miarę dokładnie opisać problem i kroki, które zostały już podjęte.

• Co to jest OneDrive?

OneDrive to usługa oferująca 1TB przestrzeni dyskowej online, którą można wykorzystać do przechowywania dokumentów, notatek, zdjęć, muzyki, filmów lub innych plików. Dzięki usłudze OneDrive można uzyskiwać dostęp do plików i udostępniać je z dowolnego urządzenia.

• Czy moje dokumenty przechowywane w usłudze OneDrive są również dostępne w trybie offline?

Aby uzyskać dostęp offline do dokumentów zapisanych w usłudze OneDrive, można zainstalować aplikację klasyczną OneDrive. Aplikacja ta tworzy na komputerze folder, którego zawartość jest automatycznie synchronizowana z zawartością usługi OneDrive w chmurze w momencie połączenia z Internetem. W efekcie można korzystać z plików w trybie offline i mieć pewność, że są one zawsze zsynchronizowane.

• Czy mogę mogę korzystać z Office 365 na komputerze Mac?

Subskrypcje usługi Office 365 działają zarówno na komputerach Mac, jak i na komputerach PC.

• Czy muszę być podłączony do Internetu aby używać Office 365?

Dostęp do Internetu jest wymagany.

• Czy mogę udostępnić ten plan innym osobom?

Licencja usługi Office 365 dopuszcza korzystanie z usługi tylko przez uprawnionego wykładowcę lub ucznia. Licencja przypisana jest do konkretnej osoby.