Błękitny cud - projekcja filmu

Historia w dramacie Błękitny cud bazuje na prawdziwych wydarzeniach, jest inspirująca i przede wszystkim wzruszająca. Film Błękitny cud to dramat biograficzny, który skupia się na pewnym, pozbawionym środków, niedofinansowanym sierocińcu. Jego wychowawca, wraz z dzieciakami, łączy swoje siły z pewnym wilkiem morski. Pozbawiony środków do życia marynarz i rybak, zgadza się wziąć udział w konkursie połowu ryb, w którym do wygrania jest porządna suma pieniędzy. Wychowawca sierocińca wraz z dziećmi ratują obiekt przed zamknięciem.

Uczniowie po oglądnięciu filmu poddali się refleksji. Rozmawialiśmy o tym co ważne w życiu, o poświęceniu i byciu dobrym dla innych. Poruszyliśmy również aspekt zdrowia psychicznego dzieci z sierocińca.

Autor: Paulina Schult