Scottie Go! - gra do nauki programowania już w naszej szkole

"STWORZONA,  BY WYZWALAĆ KREATYWNOŚĆ!

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów. W dziesięciu modułach w wersji edukacyjnej i siedmiu w wersji dla użytkowników domowych na graczy czeka szereg zadań o rosnącym poziomie trudności, które pozwalają uczniom i nauczycielom sprawnie rozwijać kompetencje w zakresie programowania." - tak piszą o grze jej twórcy, a dzieci są nią zachwycone i programują doskonale się bawiąc.

Pięć zestawów takich gier zakupiła nasza Rada Rodziców. Nauczyciele i uczniowie klas I-III bardzo dziękują za ich zakup. Teraz możemy programować i wdrażać innowacyjny program "Nauczanie przez programowanie", korzystając z tak wspaniałego narzędzia. Należy nadmienić, że nasza szkoła uczestniczy w pilotażu programowania wdrażając innowację z zajęć komputerowych w klasie I i IIa edukacji wczesnoszkolnej, którą opracowały i realizują panie Dorota Izdebska oraz Joanna Tomaszewska- Rząsa. Gry będą nieocenioną pomocą od nowego roku szkolnego w realizacji nowej podstawy programowej z informatyki w edukacji wczesnoszkolnej, w której zapisano treści zwiazane z programowaniem.

Notatkę i zdjęcia zamiesciła wychowawczyni klasy IIa Dorota Izdebska