O bibliotece

Biblioteka Zespołu Szkól w Niechlowie  jest ośrodkiem informacji dla nauczycieli,a przede wszystkim ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej dla uczniów. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały informujące o nich i udostępnia je.

Szkolna biblioteka znajduje się na 1. piętrze .Zajmuje jedno dość duże pomieszczenie, w którym utworzone zostały:

• wypożyczalnia

z wolnym dostęp do półek, dzięki czemu uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

• czytelnia

dysponuje kilkunastoma miejscami dla czytelników. Można tu skorzystać ze słowników, encyklopedii lub przeczytać ciekawy artykuł w czasopiśmie

W 2009 nastąpiła automatyzacja prac bibliotecznych . Cały księgozbiór biblioteczny skatalogowano w systemie Mol Optivum a wyposażenie woluminów w kody kreskowe usprawniło moduł wypożyczeń.Obecnie księgozbiór biblioteki liczy 6552 woluminów. Zbiory biblioteczne sklasyfikowane zostały według UKD (Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej). Dbając o zapewnienie uczniom pełnej oferty lekturowej dla klas I – VI SP oraz I- III gimnazjum największą część zbiorów stanowią lektury szkolne, jak również książki poświęcone patronowi SP Armii Krajowej . W większości książki te, pochodzą z prywatnych kolekcji żołnierzy zrzeszonych w ŚZŻAK oddział Leszno.

Szczegółowa struktura księgozbioru

35

119

65522