Wielkanocne eksperymenty

Wielkanocne obyczaje to także okazja do eksperymentowania. Tym razem uczniowie klasy IIa wykorzystali jajka do sprawdzenia tego, które potoczy się szybciej i dalej poturla. Okazało sie, że jajka puszczane z większą siłą mają wiekszą moc. Ich tor turlania się jest zależny od kierunku jaki mu nadamy. I jeszcze jedno spostrzeżenie -  im mniejsze nachylenie platformy, z której potoczą się jaja, tym krótszy przebieg drogi jaką pokonają. Okazuje się, że prawa fizyki to nie tylko temat dla gimnazjalistów. O równi pochyłej i rozkładzie sił na niej można rozmawiać już w edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klasy IIa po tej prostej, acz bardzo uczącej zabawie otrzymali słodkości od wielkanocnego zajączka. Wesołych Świąt.