"Czekając na święta.. uczymy dzieci programować"

Od początku grudnia uczniowie klasy 2 brali udział w projekcie, który był jednocześnie konkursem pod nazwą "Czekając na święta.. uczymy dzieci programować". Celem udziału było zainteresowanie programowaniem i odkrywanie jego nowych stron, poszerzenie umiejętności programistycznych uczniów, wprowadzenie elementów kodowania i programowania do codziennych zajęć dydaktycznych w oczekiwaniu na święta. Jednym z zadań było przygotowanie kalendarza adwentowego, a później to już same przyjemności- programowanie w różnych wariantach, ale zawsze w towarzystwie wielu emocji. Zajęcia wykonywane były offlinowo, ponieważ nie mieliśmy odpowiedniego sprzętu i tu niespodzianka!!! Po zaprezentowaniu rodzicom klasy 2 i 3a robotów- OZOBOTÓW, postanowiliśmy wspólnie zwrócić się z prośbą do sponsora o pomoc w zakupie. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi PPZ s a- Pawłowi Pawlakowi, za zasponsorowanie zakupu dwóch OZOBOTÓW, dzięki którym nauka programowania będzie atrakcyjniejsza i efektywniejsza.

Nauka programowania rozwija logiczne myślenie, kształci kompetencje matematyczne, uczy szukania różnych rozwiązań i wybierania tych optymalnych. Programowanie to tworzenie, pobudzanie kreatywności no i... świetna zabawa.

Projekt dobiegł końca 22 grudnia. A oto fotorelacja z wykonywanych zadań:

Materiał zebrała wych. klasy 2 Joanna Tomaszewska-Rząsa