Czekając na święta ... uczymy programować - klasa IIIa

Uczniowie klasy IIIa, podobnie jak młodsi koledzy z klasy II uczestniczyli w konkursie pn. „Czekając na święta…uczymy programować. Konkurs ten, ogłoszony przez ambasadorów i twórców marek „Kodowanie na dywanie” i Firmy EduSense panią Annę Świć i Rafała Mitkowskiego zaangażował dzieci do działań związanych z programowaniem i kodowaniem. Uczniowie wykonali kalendarz adwentowy i codziennie począwszy od 1 grudnia, aż po 22 dzień tego zimowego miesiąca wykonywali różnorodne zadania. Kodowali z wykorzystaniem maty do kodowania, układali świąteczne sudoku, programowali siebie  ruchu z wykorzystaniem plansz ze stópkami, wykonali wiele graficznych dyktand układali i kodowali wieże z kubków, które także wykorzystali do nauki symetrii. Nie zabrakło też zadań z robotami – były to Ozoboty, robot Teksta, robot MIO. Wszystkie zadania zostały wykonane. Bardzo cieszyły nowe wyzwania, wykorzystywanie nie tylko poznanych elementów, czyli wyznaczanie toru przejścia robotów z wyznaczonego punktu do celu, ale także wykorzystanie pętli i określonych warunków. Uczniowie bawiąc się uczyli się nowych umiejętności i z radością przyswajali wiedzę.

Notatkę i zdjęcia zamieściła Dorota Izdebska – wych. klasy IIIa