Programownie w klasie II

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie”Edukacja inwestycją w przyszłość”, od października 2017r w klasie II odbywają się zajęcia programowania. Uczestniczy w nich dziesięcioro uczniów. Najmłodsi kodują offline i online. Zadania, które wykonywali były także związane z konkursem pod nazwą "Czekając na święta.. uczymy dzieci programować". Celem udziału było zainteresowanie programowaniem i odkrywanie jego nowych stron, poszerzenie umiejętności programistycznych uczniów, wprowadzenie elementów kodowania i programowania do codziennych zajęć dydaktycznych w oczekiwaniu na święta. Online kodujemy także nowe roboty - OZOBOTY, które dzięki sponsorowi (Przedsiębiorstwu Przemysłu Ziemniaczanego w Niechlowie) są kolejną pomocą dydaktyczną w nauce programowania. Uczymy się też kodować robota MIO (offline), który towarzyszy nam od ubiegłego roku szkolnego, kiedy to w naszej szkole wprowadzana była innowacja w czasie Pilotażowego Wprowadzania Programowania w Edukacji Formalnej. Takie zajęcia to nauka programowania, która rozwija logiczne myślenie, kształci kompetencje matematyczne, uczy szukania różnych rozwiązań i wybierania tych optymalnych. Programowanie to tworzenie, pobudzanie kreatywności no i... świetna zabawa.

.