JesteśMY zdolni - potrafiMY stworzyć instalację artystyczną

Podając za Wikipedią "Instalacja to – wieloelementowa realizacja artystyczna w konkretnej przestrzeni (miejscu, obiekcie itp.) zastanej lub konstruująca taką przestrzeń". Taką właśnie intalację artystyczną pod nazwą "AKWARIUM" stworzyli uczniowie naszej szkoły na lekcjach plastyki. Czwartoklasiści wykonali pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Doroty Izdebskiej elementy plastyczne, które wypełniły akwarium. Były to zwierzątka morskie - ryby, ośmiornice, koniki morskie, rozgwiazdy. Praca twórcza połaczyła nie tylko w temacie morskich klimatów, ale także wspólną realizację kilku klas, grup. Okazało się bowiem, że trzecioklasiści udekorowali folię, z której przygotowano akwarium swoimi rysunkami, a uczestnicy koła plastycznego Gminnego Ośrodka Kultury namalowali dodatkowe elemnenty spójne z tematem instalacji. Czekając na morskie podróże, tęskniąc za latem już dziś możemy się oddać marzeniom wchodząc w przestrzeń naszej instalacji. Zapraszamy:)

Zdjęcia i relację przygotowała Dorota Izdebska