Warsztaty pszczelarskie w klasie 2

Nadchodzi wiosna. Przyroda budzi się do życia. Warto czegoś więcej  dowiedzieć się o otaczającym nas świecie.

W klasie 2 odbyły się warsztaty pszczelarskie, podczas których uczniowie mieli okazję poznać życie pszczół- małych , ale bardzo potrzebnych owadów. Każde z dzieci miało okazję zrobić świeczkę z węzy woskowej, a na pamiątkę spotkania każdy otrzymał świeczkę odlaną z wosku. Po warsztatach odbył się Quiz, a uczennica, która odpowiedziała prawidłowo na największą liczbę pytań, otrzymała wielkanocnego baranka z wosku, który świtnie nadaje się do koszyczka wielkanocnego. Na koniec nastąpiła najprzyjemniejsza część zajęć- degustacja różnych rodzajów miodów. Było baaaardzo pysznie i słodko. Dziękujemy gościowi- panu Jerzemu Tomaszewskiemu za ciekawe zajęcia.

tekst i zdjęcia Joanna Tomaszewska - Rząsa