JesteśMY zdolni - potrafimy dzielić się wiedzą i umiejętnościami

16 marca 2018r. odbyło się w grupie przedszkolnej "Misie" zajęcie otwarte „Kodowanie bez prądu”. Zajęcie z kodowania i programowania z elementami robotyki poprowadziła Dorota Izdebska, której asystowali uczniowie klasy IIIa Zespołu Szkół w Niechlowie. To właśnie oni poprowadzili część zajęć. Starsi koledzy kodowali z przedszkolakami ruch przy użyciu kolorowych znaczków oraz specjalnych plansz ze stópkami. Pokazywali zjawisko symetrii z wykorzystaniem zabawy w kodowanie z kolorowymi kubeczkami. „Misie” – zakodowały wraz z Karolinką z klasy IIIa wiosennego motylka. Nie zabrakło małego sudoku, które z wprawą poprowadziła Oskar. Przedszkolaki miały okazję odkodować hasło  - „Roboty” - dzięki zakodowanemu poprzez obrazki alfabetowi. Na zajęciach nie zabrakło elementów związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Przedszkolaki musiały pomóc zajączkowi pozbierać wszystkie pisanki, kodując jego drogę. Dzieci miały również okazję pobawić się robotami. Prowadząca wykorzystała na zajęciach robota  Bee – Bota – małą pszczółkę, która wędrowała po planszy zbierając obrazki. Atrakcją okazały się również maleńkie Ozoboty – roboty, które „czytają” kolorowe kody. Plansze do tych robotów pokolorowali oczywiście eksperci – uczniowie klasy IIIa, którzy uczestniczą w dodatkowych zajęciach z projektu realizowanego w ZS w Niechlowie „Edukacja Inwestycją w Przyszłość” rozwijających zainteresowania TIK. To kolejne udane spotkanie wprowadzające kodowanie, programowanie i elementy robotyki od najmłodszych lat.  DziękujeMY pani Ani za serdeczne przyjęcie i możliwość przeprowadzenia zajęć w grupie. Pozdrawiamy  - uczniowie klasy IIIa SP.

zdjęcia  - Anna Kędziora, notatka- Dorota Izdebska