JesteśMY zdolni - Przegląd Artystyczny "Kto TY jesteś? POLAK mały!"

26 kwietnia 2018r. dzieci z naszej szkoły wzięły udział w XV Przeglądzie Artystycznym pt. "Kto ty jesteś? Polak mały!". Na deskach sceny Domu Kultury w Górze wystąpiły przedszkolaki z grupy "Misie" pod kierunkiem p. Ani Kędziory, uczniowie klasy II, których przygotowała wychowawczyni p. Joanna Tomaszewska-Rząsa oraz uczniowie klasy IIIa z p. Dorotą Izdebską. Przedszkolaki przywitały wszystkich wierszem Władysława Bełzy "Katechizm małego patrioty" oraz zatańczyły polkę Tramblankę i Krakowiaka, drugoklasiści zaśpiewały piosenkę o Polsce oraz przedstawiły wiersz o naszej Ojczyźnie, a klasa IIIa przygotowała scenkę "O Wiśle". Przegląd poprowadziły nasze gimnazjalistki - Aleksandra Monkiewicz i Maria Pona - zapowiadały poszczególne grupy, natomiast Karolina Suchińska i Maja Góral towarzyszyły maluchom i wręczały upominki. To była wielka, radosna lekcja patriotyzmu dla naszych dzieci. CieszyMY się, że mogliśmy godnie zaprezentować naszą placówkę. JesteśMY zdolni - potrafimy śpiewem, tańcem, wierszem i odpowiednią postawą okazać swój PATRIOTYZM i UMIŁOWANIE NASZEJ OJCZYZNY-POLSKI.

Notatkę i zdjęcia zamiesciła Dorota Izdebska

lider wspierania uzdolnień

(Niektóre fotografie pochodzą z galerii DK w Górze)