Udział w pikniku rekreacyjno – historycznym w ramach powiatowych obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 07.06.2018r na zaproszenie Starosty Górowskiego p. Piotra Wołowicza, sześcioosobowa drużyna w składzie : Weronika Kopaniecka, Wojciech Zawadzki, Hanna Skarłubowicz, Szymon Pohl, Julia Wdowicka oraz Maja Góral uczestniczyła w pikniku rekreacyjno – historycznym w ramach powiatowych obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Piknik odbył się na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze. Po zaprezentowaniu drużyn i występnie mażoretek każda drużyna przystąpiła do zaliczania 12 stanowisk z przygotowanymi konkurencjami, 5 sportowymi i 7 historycznymi. Każde stanowisko dotyczyło odrębnej konkurencji i obsługiwane było przez opiekuna zadania, który merytorycznie je przygotował. W 12 zadaniach zaangażowano nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie i wychowania fizycznego oraz innych przedmiotów. Po wymagających wiedzy i siły zmaganiach wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani wojskową grochówką.  Piknik rekreacyjno-historyczny przebiegał w miłej atmosferze a na zakończenie każda drużyna otrzymała dyplom oraz statuetkę za uczestnictwo w ‘’rywalizacji’’.

Ł. Ratajczak​