Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

22 czerwca 2018r. zabrzmiał ostatni dzwonek kończący rok szkolny 2017/18. W tym dniu uczniowie, ich rodzice, zaproszeni goście oraz pracownicy szkoły spotkali się na uroczystym apelu, aby podsumować mijający rok pracy i nauki. Uroczystość poprzedzona była uczestnictwem całej społeczności szkolnej we mszy świętej, którą odprawili ksiądz Mariusz Kopras oraz ksiądz Stanisław Długowski.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Pani Ewa Pietrowiak- Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Beata Pona- Wójt Gminy Niechlów, Pani Karolina Czak- Dyrektor Biblioteki Gminnej w Niechlowie, Pan Henryk Merta- kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Wodociągów, Pani Aneta Zawadzka- Przewodnicząca Rady Rodziców, Ksiądz Proboszcz Parafii Żuchlów- Mariusz Kopras i Ksiądz  Proboszcz Parafii Żabin- Stanisław Długowski. Byli także z nami emerytowani dyrektorzy,  nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni Zespołu Szkół w Niechlowie. Na uroczystość przybyło także wielu rodziców naszych uczniów.

Dyrektor Bronisław Pospiech serdecznie powitał wszystkich przybyłych i podziękował za uświetnienie swoją obecnością naszej uroczystości. Podkreślił, że w mijającym roku udało się nam zrealizować wiele ambitnych przedsięwzięć. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, wsparciu rodziców i wielu instytucji. Wyraził wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierali naszą szkołę i zaznaczył, że to dla nas radość i przywilej mieć takie osoby. Podziękował im od całej społeczności szkolnej za okazane serce i dobrą wolę.

Dyrektor pogratulował wszystkim uczniom promocji do następnej klasy, a gimnazjalistom ukończenia szkoły. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Od klasy IV wzwyż, aby otrzymać takie wyróżnienie uczeń musiał uzyskać średnią ocen minimum 4,75 z obowiązkowych przedmiotów oraz minimum bardzo dobre zachowanie. Dyrektor podkreślił, że wymagało to rzetelnej i systematycznej pracy przez cały rok szkolny. Pogratulował tym, którym się to udało, a pozostałym życzył, by dołączyli do tego grona w przyszłym roku, bo jak mówią wyniki badań naukowych na sukces składa się 5% talentu i 95% ciężkiej pracy.

Najlepsi uczniowie w klasach I-III szkoły podstawowej:

Kl. I- Chajdas Miłosz, Szymanek Amelia, Trojniar Nikola, Klaczyński Norbert, Pytel Oliwia

kl. II- Aleksandra Magdycz, Anna Kwaśnik, Weronika Galant

kl. IIIa- Adaszyńska Lena, Chajdas Mikołaj, Guz Izabela, Kaczmarek Oskar, Pakuła Oliwia, Woźnica Karolina

kl. IIIb- Gertner Szymon, Worwa Olga, Kmiecik Klaudia, Marciniak Maja, Laksander Filip, Kulhawiec Emilia

Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej w klasach IV-VII

Klasa IVa-Kopaniecka Weronika- 5,36, Galant Wiktoria- 5,27, Świstek Karolina- 5,18, Malik Julia- 5,09, Sawicki Bartłomiej- 4,91, Kędzierski Maksymilian- 4,91, Mróz Natalia- 4,82

Klasa IVb- Klaczyńska Daria- 5,00 Bakacz Urszula- 4,91, Postoł Weronika- 4,91

Klasa V- Zawadzki Wojciech- 5,54, Bojanek Bartosz- 5,27, Nowakowski Kacper- 5,27, Woźnica Filip- 5,00, Słotwińska Magdalena- 4,81

Klasa VI- Guz Aleksandra- 5,36, Janik Alicja- 5,18, Kierbaj Oliwia- 5,09, Skarłubowicz Hanna- 4,91, Wdowicka Wiktoria- 4,82

Klasa VII- -

Najwyższa średnia ocen w klasach IV- VI- ZAWADZKI WOJCIECH (kl.V)- 5,54

Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej w gimnazjum:

1/ II- Maja Góral- 5,53, Sara Kulawiec- 5,14, Aleksandra Monkiewicz- 5,13, Karolina Suchińska- 4,87, Maria Pona- 4,80

2/ III- Giża Ewelina- 5,50, Pohl Szymon- 4,89, Knap Gabriela- 4,83

Najwyższa średnia ocen w klasach II-III gimnazjum: Maja Góral- 5,53

Dyrektor wręczył także nagrody za 100% frekwencję. Otrzymali ja następujący uczniowie: Bartosz Serafin (kl. IIa), Oskar Kaczmarek (kl. IIIa), Natalia Mróz (kl. IVa), Urszula Bakacz (kl. IVb). Nagrodę za najlepszy wynik egzaminu gimnazjalnego odebrał Oskar Komarnicki. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią w szkole podstawowej (Wojciech Zawadzki) i w gimnazjum (Maja Góral) otrzymali nagrody specjalne ufundowane przez sponsora- Koło Łowieckie ,,Kaczor26”. Był to bon na lot w tunelu aerodynamicznym.

Podczas tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy także 3 nauczycieli kończących pracę w naszej szkole. Nagrodę dyrektora za długoletnia pracę odebrali- Pani Grazyna Maksyminko, Pani Krystyna Galant i ksiądz Stanisław Długowski.

Ważnym elementem uroczystości było przekazanie sztandaru nowo wybranym członkom pocztu sztandarowego. Decyzja Rady Pedagogicznej do tej zaszczytnej funkcji zostali wybrani:

Chorąży pocztu- Kacper Nowakowski

Asysta- Maja Góral i Aleksandra Monkiewicz

Skład rezerwowy: chorąży- Wojciech Zawadzki; asysta: Wiktoria Wdowicka i Aleksandra Guz.

Nowo wybrani członkowie pocztu złożyli uroczyste ślubowanie

Po obejrzeniu części artystycznej przygotowanej przez absolwentów oraz żegnających ich uczniów klasy II gimnazjum dyrektor szkoły życzył wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji. Na koniec wypowiedział oczekiwaną przez wszystkich uczniów formułę: ,,Rok szkolny 2017/18 ogłaszam zakończonym!”.