Wyjazd do kina klas 7, 8a oraz 8b

We wtorek 27 września 2022 roku, uczniowie klas 7, 8a i 8b wraz z wychowawcami pojechali do kina Cinema 3d w Głogowie na seans filmowy pod tytułem ,,Moja chuda siostra”. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia  więzi koleżeńskiej oraz wstępu do wspólnego  Świętowanie zbliżającego się Dnia Chłopaka. Film ,,Moja chuda siostra” mówi o Stelli, która odkrywa, że jej starsza siostra cierpi na zaburzenie odżywiania, jednak zostaje przekonana, by nikomu o tym nie mówić. Rozwijająca się choroba stopniowo niszczy relacje między wszystkimi członkami rodziny. Emocje towarzyszące aktorom sprawiły, że w oczach widzów  pojawiło się wzruszenie i zaciekawienie. Film  odnosił się również do tematu zdrowia psychicznego, którego profilaktykę prowadzimy w ramach programu „Upright”.

Po obejrzeniu filmu cała nasza grupa wybrała się na do restauracji Mc Donalds na małe conieco .

Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany.

Paulina Schult