ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Dnia 23 czerwca 2023r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/23. Na początku cała społeczność szkolna i zaproszeni goście spotkali się przed obeliskiem, gdzie w asyście pocztu sztandarowego szkoły odśpiewano hymn i wciągnięto flagę na maszt.

Druga część uroczystości odbyła się w holu szkoły. Dyrektor Zespołu Bronisław Pospiech powitał przybyłych gości. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

*Pan Michał Frąckowiak- p.o. Wójta Gminy Niechlów

*Pani Danuta Nuckowska-Ciulak- Sekretarz Gminy

*Pani Agnieszka Przybylska- Skarbnik Gminy

*Pani Magdalena Pyraszek- Przewodnicząca Rady Rodziców

Następnie Dyrektor przedstawił informacje o klasyfikacji uczniów. Rok szkolny ukończyło 159 uczniów, w tym 28 zostało Absolwentami szkoły podstawowej.

Promocji nie uzyskał 1 uczeń.

Uczniowie wyróżnieni: w kl. 1-3= 17 uczniów

w kl. IV-VIII= 19 uczniów

Uczniowie wyróżnieni odebrali z rąk dyrektora nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. W klasach 1-3 były to nagrody książkowe, a w klasach IV-VIII bony podarunkowe.

Oto lista nagrodzonych uczniów:

Kl. I- Kwaśnik Adam, Zahorska Agata, Guz Liliana, Galer Szymon, Ciulak Weronika.

Kl.II-  Atrachimowicz Miłosz, Laksander Antoni, Nawrocka Nadia, Przebieracz Katarzyna, Skała Hanna, Smogur Patryk, Stankiewicz Liliana, Szurynowska Zofia.

Kl.III- Serafin Wojciech, Cieślik Jakub, Kawula Emilia, Klaczyńska Natalia.

Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej oraz co najmniej bardzo dobrym zachowaniem

Kl. VIIIb

Getner Szymon

5,11

Najwyższa średnia w klasach IV-VI- Zuzanna Jakubiec-5,27 i Stankiewicz Oliwier- 5,27

Najwyższa średnia w klasach VII-VIII- Kwaśnik Anna- 5,64

Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała klasa VII-średnia 4,17

1 uczeń uzyskał 100% frekwencję- kl. V- Filip Lipiec

Najlepszy absolwent- średnia 5,28- Karolina Woźnica

Nagrody za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym  i pracę w Samorządzie Uczniowskim odebrali: Michołaj Chajdas- chorąży, Karolina Woźnica i Izabela Guz- asysta.

Dokonano także oficjalnego przekazania sztandaru nowo wybranemu przez Radę Pedagogiczną pocztowi sztandarowemu:

Skład główny nowego pocztu sztandarowego w roku szkolnym 2022/23:

Chorąży: Paweł Grzegorczyk

Asysta: Anna Kwaśnik i Aleksandra Magdycz

Skład rezerwowy:

Chorąży: Norbert Klaczyński

Asysta: Dominika Gołąb i Nikola Trojniar

Wszystkim Uczniom i Rodzicom gratulujemy wspaniałych osiągnięć.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który podziękował wszystkim za całoroczną pracę, a Uczniom życzył bezpiecznych i radosnych wakacji.

Po części oficjalnej Absolwenci zaprezentowali się przed społecznością szkolną w tradycyjnym polonezie. Następnie wystąpili uczniowie klasy VII, którzy pożegnali swych starszych kolegów, życząc im wszelkiej pomyślności na kolejnym etapie edukacji.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor podziękował wszystkim Uczniom i Rodzicom za 6-letnią współpracę, ponieważ od 01 września jego obowiązki przejmie następca. Podziękowania Współpracownikom i Rodzicom złożyła również Pani wicedyrektor, dziękując za 23 lata współpracy, kiedy pełniła funkcję dyrektora gimnazjum, a następnie wicedyrektora Zespołu, gdyż również od 01 września kończy pełnienie tej funkcji.

Na koniec wybrzmiała długo oczekiwana przez Uczniów formuła, którą wygłosił Dyrektor: ,,Rok szkolny 2022/23 ogłaszam zakończonym”.

Zdjęcia: Pani Wiktoria Suchecka/ Urząd Gminy Niechlów