Bezpieczna Droga do Szkoły

Od wielu lat priorytetem naszej szkoły jest bezpieczeństwo uczniów nie tylko na jej terenie, ale także poza nim. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a co za tym idzie, wzmożonego ruchu na drodze, uczniowie klas I - VIII mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z  mł. asp. Krystianem Kurowskim – Dzielnicowym z Rewiru Dzielnicowych w Górze oraz asp. szt. Lidią Tarońt- asystentką Zespołu Wykroczeń Nieletnich i Patologii.
     Udział w corocznej akcji Bezpieczna Droga do Szkoły, realizowanej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Górze, jest dla uczniów niezwykle cenną lekcją z uwagi na możliwość utrwalenia wzorcowych zasad poruszania się po drodze oraz w jej obrębie. 6 września uczniowie nie tylko wysłuchali prelekcji funkcjonariuszy, ale także niezwykle aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wzbogacając swoją wiedzę. Rozpoczynamy nowy rok w poczuciu odpowiedzialności za nasze zachowanie, w tym za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg.
     Wszystkim życzymy bezpiecznego poruszania się po drogach, a funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Górze serdecznie dziękujemy za pouczającą lekcję. Do zobaczenia!

Anna Lewczuk