Spotkanie z autorką książki "Mania w szkole"

29.09.2023r. w Gminnej Bibliotece w Niechlowie odbyło się spotkanie autorskie z p. Genowefą Matczak, autorką książki dla dzieci „Mania w szkole”. Uczniowie klasy III naszej szkoły poznali już wcześniej przygody wyjątkowej biedronki z kart pierwszej książki o Mani pt. „Biedronka Mania”. Tym razem spotkanie toczyło się wokół zdarzeń z drugiej książki autorki pt. „Mania w szkole”. Opowieść o przyjaźni, empatii i tolerancji bardzo się uczniom spodobała. Pisarka przybliżyła dzieciom okoliczności powstania przygód Mani, a także treść książki, którą dzieci doskonale znały i z zaciekawieniem włączały się w dyskusję. Opowieści uzupełniała prezentacja, piosenki oraz zabawy ruchowe. Na zakończenie trzecioklasiści podziękowali autorce. Pani Genowefa Matczak podarowała bibliotece egzemplarz swojej książki. Nie zabrakło także biedronkowych niespodzianek dla wszystkich uczestników tego spotkania, które przygotowała p. Joanna Laksander, bibliotekarka Gminnej Biblioteki w Niechlowie. Należy dodać, że Pani Asia zaprosiła uczniów na kolejne spotkanie autorskie, tym razem 3.10.2023r. w ramach Nocy Bibliotek zawita do Gminnej Biblioteki p. Monika Skikiewicz, a  7.10.2023r. biblioteka zaprasza na film "Moja mama gorylica " na podstawie książki Fridy Nilsson. Uczniowie zostali obdarowani także przez p. Asię ciekawymi kartami pracy związanym z akcją czytelniczo-edukacyjną "Czytamy z Sercem" w którą włączyła się Gminna Biblioteka w Niechlowie. Jej inicjatywa powstała z okazji połączenia obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca, które przypadają na dzień 29 września. Za wszystko wszystkim dziękujemy i zachęcamy do czytania.

Dziękujemy p. Genowefie Matczak, autorce książki „Mania w szkole” za piękne spotkanie autorskie i niespodzianki w postaci zakładek do książek.

Dziękujemy dyrektor Gminnej Biblioteki w Niechlowie p. Karolinie Czak za gościnne przyjęcie.

Dziękujemy p. Joannie Laksander za przygotowanie organizacyjne spotkania i przemiłe słodkie niespodzianki oraz zaproszenie na kolejne literackie wydarzenia.