W świecie ciszy

3 października gościliśmy w naszej szkole niebywałego gościa, który choć na chwilę przeniósł nas w świat ciszy. Tego dnia podopieczni całej szkoły wzięli udział w warsztatach języka migowego, poprowadzonych przez p. Wioletę Kołudę. Nasz gość wychował się wśród osób głuchoniemych, dzięki czemu mógł z zaciekawieniem opowiedzieć o ich fascynującym, choć wcale niełatwym świecie. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali w jaki sposób komunikują się osoby niesłyszące. Mieliśmy możliwość nauczyć się alfabetu oraz wybranych słów, zwłaszcza tych, używanych na co dzień, jak proszę, dziękuję, przepraszam. Ta praktyczna lekcja uzmysłowiła wszystkim, z jakimi problemami borykają się ludzie z niepełnosprawnością słuchową.
      Serdecznie dziękujemy p. Wiolecie Kołudzie za przyjęcie naszego zaproszenia. Liczymy na to, że jeszcze się spotkamy.

Anna Lewczuk