Dzień chleba

20 października 2023r. klasa druga wzięła udział w realizacji projektu Prosto, zdrowo, domowo. Projekt powstał przy współpracy pedagogów: Katarzyny Ratajczak i Beaty Mielcarek. Uczniowie klasy drugiej dowiedzieli się w jaki sposób powstaje chleb. Poznali cały proces powstania wypieków zbożowych – od ziarna do bochenka. W tym dniu, dzięki zaproszeniu przez Panią Beatę Mielcarek naszego specjalnego gościa – pani Agnieszki Nowakowskiej, drugoklasiści wzięli udział w warsztatach dotyczących pieczenia chleba i bułek, które wykonali samodzielnie. Dzieci miały okazję utrwalić wiedzę o rodzajach zbóż oraz aktywnie uczestniczyć w produkcji pieczywa. Do gotowych wypieków użyli domowych smarowideł i konfitur.
   Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest wybieranie zdrowych i nieprzetworzonych produktów. Dzieci przekonały się, że samodzielne i zbilansowane przygotowanie posiłków jest nie tylko istotne dla zdrowego ciała, ale może być także doskonale spędzonym czasem z najbliższymi.
   Pani Agnieszce Nowakowskiej serdecznie dziękujemy za przybycie i za niezwykłą lekcję wypiekania pieczywa. Dzięki tym praktycznym zajęciom jesteśmy przekonani o tym, że „swojskie” wyroby smakują najlepiej.

Katarzyna Ratajczak