Podsumowanie akcji "Jabłuszko"

Są dwa rodzaje ludzi.
Ci, którzy coś robią i ci, którzy twierdzą, że to zrobili.

Pierwsza grupa jest znacznie mniej zatłoczona.
(Mark Twain)

Akcja Jabłuszko to kolejna edycja akcji charytatywnej Stowarzyszenia Bumerang Leszczyński, której celem jest zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Dla naszej szkoły to kolejna szczytna akcja, dzięki której uczniowie uczą się wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i tolerancji, a także rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie oraz drugiego człowieka.
   W tym roku zebrane pieniądze ze sprzedaży jabłek trafią do ósemki potrzebujących dzieci. Wspólnie zebraliśmy 512, 87 zł. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w akcję. Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczyciela ks. Mariusza Koprasa za zakup jabłek i rozdanie ich naszym uczniom. Dziękujemy samorządowi uczniowskiemu wraz z opiekunem p. Łukaszem Ratajczakiem za pomoc w sprzedaży jabłek oraz p. Katarzynie Ratajczak za promowanie akcji w klasach młodszych.

Szkolny koordynator Akcji Jabłuszko, Paulina Schult