Bieg Orląt Lwowskich

26 października 2023r. w Zespole: Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej i Przedszkole w Niechlowie odbył się Bieg Pamięci Orląt Lwowskich. Bieg dedykowany jest dzieciom w wieku 9 lat, na pamiątkę najmłodszego obrońcy Lwowa – Janka Kukawskiego i innych obrońców poległych w obronie Lwowa – uczniów, harcerzy, mieszkańców i żołnierzy. Wydarzenie jest wyrazem hołdu dla 1421 młodocianych obrońców Lwowa, dlatego bieg odbywał się na dystansie 1421 metrów. Organizatorem tego wyjątkowego biegu jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Legnickiej Strefy Ekonomicznej. Celem Biegu Orląt, w którym wzięli udział trzecioklasiści naszej szkoły było upowszechnianie biegania, niecodziennej formy patriotyzmu, a także uświadomienie jakie znaczenie dla wolności i niepodległości Ojczyzny miało poświęcenie i heroizm najmłodszych, walczących w obronie Lwowa. Nasz bieg odbył się w pobliskim lesie.  Po biegu dyrektor szkoły p. Anna Majer wręczyła uczniom pamiątkowe medale i okolicznościowe dyplomy. W organizacji biegu pomogli rodzice – panie Sylwia Mała i Aneta Smogur.

Dziękuję moim uczniom za zaangażowanie i patriotyczną postawę.

Dziękuję rodzicom uczniów za udział w biegu i pomoc w jego organizacji. Dziękuję p. Agnieszce Kużdowicz za wsparcie.

Notatkę przygotowała Dorota Izdebska, wychowawca klasy III

Zdjęcia wykonały panie Agnieszka Kużdowicz, Sylwia Mała i Aneta Smogur