XVIII Powiatowy Przegląd Artystyczny pn. "Rytmy z różnych stron świata"

Zdjęcia z całego przeglądu można podziwiać tutaj https://drive.google.com/drive/folders/17Wt044FmbX8bw859ToXlhno8Rtsm960x

Obejrzyjmy popisy trzecioklasistów  https://www.youtube.com/watch?v=HTvZPSzFnmg

25 października 2023r. dzieci z dwóch grup przedszkolnych i uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wzięli udział w XVIII Powiatowym Przeglądzie Artystycznym pn. „Rytmy z różnych stron świata”. To artystyczne wydarzenie organizowane jest co roku przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Górze. Nauczycielki naszego przedszkola panie Ewelina Świadkiewicz i Anna Kołata przygotowały na przegląd piosenkę i taniec. Dzieci z grupy „Misie” zaśpiewały piosenkę pt. „Każdy jest trochę inny”, a przedszkolaki z grupy „Muminki” przedstawiły układ taneczny do melodii „La Raspa z Veracruze”. Na scenie Domu Kultury w Górze wystąpili również pierwszoklasiści, którzy zaprezentowali taniec węgierski. Najmłodsi uczniowie pilnie ćwiczyli swój układ taneczny pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Magdycz. Ich prezentację podkreślały stroje w barwach flagi Węgier. W przepięknym układzie tanecznym oraz w pięknie prezentujących się strojach wystąpili uczniowie klasy drugiej, którzy zatańczyli taniec hiszpański do utworu „Espana Cani”. Uczniów klasy drugiej przygotowała wychowawczyni klasy p. Katarzyna Ratajczak. Natomiast trzecioklasiści naszej szkoły pokazali układ taneczny do piosenki zespołu Blue Cafe pt. „Zapamiętaj”, który opracowali wspólnie z wychowawczynią klasy p. Dorotą Izdebską. Wszystkie grupy pokazały mistrzowskie, taneczne ujęcie tematu. Zebrały wiele oklasków i aplauz publiczności. Należy dodać, że w pomoc w przygotowaniu dzieci do występów włączyli się aktywnie rodzice. To dzięki nim stroje naszych milusińskich prezentowały się tak pięknie. Scena, na której występowały dzieci został przyozdobiona w tym dniu piękną dekoracją, w której wykonanie włączyła się nauczycielka naszej szkoły p. Agnieszka Kużdowicz. Dziękujemy także rodzicom za opiekę podczas przeglądu i pomoc organizacyjną. Podziękowania kierujemy również do dyrektor naszej placówki p. Ani Majer, która z ogromnym zaangażowaniem oglądała popisy dzieci. Pani dyrektor dzień później, 26. 10.2023r. odwiedziła wszystkie grupy występujące na przeglądzie dziękując dzieciom i nauczycielom za ich zaangażowanie w przygotowanie i prezentację. To była piękna muzyczno-taneczna uczta.

Notatkę przygotowała i zamieściła Dorota Izdebska

Zdjęcia Krystian Pacholski