Mamy talent!

Nie od dziś wiadomo, że talent i praca - to się opłaca! Pod takim właśnie hasłem odbył się w naszej szkole w dniach 16 - 22 października Ogólnopolski Tydzień Kariery, zainicjowany przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych, mający na celu inspirowanie lokalnych inicjatyw i działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego.
  Z ogromną przyjemnością gościliśmy p. Edytę Wojciechowską, doradcę zawodowego z PCDN i PP-P w Górze, która przeprowadziła zajęcia z uczniami klasy VII, podczas których siódmoklasiści mogli odkryć i poznać swój typ osobowości.  Pokazanie talentów naszych uczniów, a także zainspirowanie ich do wytężonej pracy na rzecz przyszłych sukcesów, okazało się niezwykle trafne. Okazało się, że naprawdę jest na co popatrzeć. Nasi uczniowie z ogromną pasją podzielili się swoimi talentami, opowiadając przy tym o dotychczasowych sukcesach. Mogliśmy zobaczyć jak pięknie malują, wyczynowo uprawiają sport, pasjonują się wędkarstwem, po mistrzowsku układają kostkę Rubika, tańczą, a nawet interesują się rękodziełem. Zwieńczeniem Tygodnia Kariery były zajęcia praktyczne z klasą VII oraz VIII, które poprowadziła p. Joanna Tomaszewska - Rząsa, wieloletnia polonistka naszej szkoły, ale także kobieta wielu talentów. Pani Joanna z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała o początkach swojej pasji rękodzielnictwa. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób wytwarzane są poszczególne przedmioty, jaką pieczołowitością i cierpliwością należy się wykazać, by efekt końcowy był naprawdę piękny. Mogliśmy podziwiać ręcznie robione torebki, chusty, biżuterię, makramy oraz figurki, mogące być ozdobą każdego domu. Dowiedzieliśmy się, że pasja ta wymaga nie tylko chęci i zaangażowania, ale także ogromnego doświadczenia, uczenia się na własnych błędach oraz ciągłego poszukiwania inspiracji. Na koniec zajęć każdy mógł spróbować samodzielnego szydełkowania, które wpłynęło na wszystkich niezwykle odprężająco.
   Ogólnopolski Tydzień Kariery uświadomił nam, że w każdym z nas drzemią ukryte pokłady umiejętności, które w odpowiednim czasie należy systematycznie rozwijać i pielęgnować. Serdecznie dziękujemy p. Edycie Wojciechowskiej i p. Joannie Tomaszewskiej - Rząsie za przeprowadzone warsztaty oraz p. Katarzynie Ratajczak, wychowawcy klasy II za włączenie się w akcję. Pamiętajmy: talent i praca - to się opłaca!

Anna Lewczuk