Podziękowanie Prezydenta RP za udział w akcji Narodowe Czytanie 2023

Dnia 9 września 2023 r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku czytaliśmy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.
   W ramach podsumowania Kancelaria Prezydenta przysłała do szkoły list Prezydenta Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w 12. edycji tej akcji. W liście czytamy m.in.: Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Dzięki Państwa zaangażowaniu klasyka polskiej literatury znów nas wszystkich połączyła, a nasza akcja w tysiącach miejsc na całym świecie umocniła przekonanie, że jesteśmy silnie związani z dziełami, które od pokoleń kształtują wyobraźnię Polaków.

Do listu dołączono również okolicznościowy egzemplarz Nad Niemnem, który przypomni wspólnie spędzony czas i wzbogaci zbiory szkolnej biblioteki. Jeszcze raz dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w tę piękną akcję.

Ewelina Stojanowska