Warsztaty edukacyjno-kulinarne dla uczniów klas 1-3

9 listopada 2023r., dzień po obchodach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-kulinarnych. Na zaproszenie wychowawców tych klas warsztaty w naszej szkole przeprowadziła pani Beata i pan Łukasz z Poznania, którzy towarzyszyli dzieciom w pieczeniu pizzy lub smacznych, domowych burgerów. Każdy uczeń samodzielnie przyrządzał dla siebie zdrowy smakołyk -  wałkował ciasto, formował bułkę, wybierał i kroił warzywa, przyrządzał sos czosnkowy. Świeżo wypieczone smakołyki bardzo dzieciom smakowały. Dodatkowo uczniowie mieli okazję mielić ziarno na mąkę w specjalnych przygotowanych do tego celu młynkach. Obejrzały także serię zdjęć, które pokazywały ciąg technologiczny „od ziarenka do bochenka”. Celem warsztatów było promowanie dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety. Edukatorzy wspomnieli o piramidzie żywieniowej i podziale produktów ważnych w odżywianiu człowieka.

Dziękujemy pani Beacie i panu Łukaszowi z firmy „Mobilne Warsztaty Beaty” za życzliwą atmosferę i profesjonalne podejście do tematu.

Dziękujemy także dyrekcji szkoły i pracownikom obsługi za pomoc w organizacji warsztatów.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w kulinarne wyzwanie.

Nauczyciele klas 1-3 Anna Magdycz, Katarzyna Ratajczak, Dorota Izdebska