Kolejna praktyczna lekcja z firmą EduEvent

Dnia 8 listopada odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja przyrody, w trakcie której dowiedzieliśmy się m.in. jak działają nadprzewodniki, a także poznaliśmy zasadę zachowania pędu. Mogliśmy dowiedzieć się jak wykorzystać magnesy neodymowe oraz jak bezpiecznie obchodzić się z gazami łatwopalnymi i ciekłym azotem. W trakcie zajęć nasi uczniowie mogli uczestniczyć w wykonywaniu eksperymentów oraz wykazać się swoją wiedzą. Pan Mateusz Łucki zainteresował uczestników pokazu informacjami jak działają pociągi w Japonii oraz jak to się dzieje, że mogą się one poruszać z tak dużą prędkością. Nasz  gość zwrócił uwagę na, to by uczniowie nie wykonywali niebezpiecznych doświadczeń z popularnego wśród nich TIK TOKa i przede wszystkim bezpiecznie obchodzili się z ogniem.
   Dziękujemy prowadzącemu za ciekawą lekcję fizyki i chemii oraz przełożenie tak trudnych treści na język zrozumiały dla dzieci.

Monika Jankowiak