Spotkanie z  edukatorem leśnym

W listopadzie naszą szkołę odwiedził dr inż. Marek Haliniak -  radca generalny Ministerstwa Środowiska oraz pan Robert Karpiński – edukator leśny. Zaproszeni goście przeprowadzili dla uczniów klas I – VIII bardzo cieką lekcję związanym z gospodarką leśną i życiem lasu. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów w życiu każdego z nas, omówienie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Edukator leśny z wielką pasją opowiadał o pracy leśnika. Uczniowie poznali poszczególne etapy wzrostu drzewa od nasionka do drzewka.  Wykorzystując edukacyjne plansze, pokazał uczniom najpopularniejsze zwierzęta zamieszkujące środowisko leśne. Największym zaskoczeniem dla nas była informacja, że drewno ma  30 tys. zastosowań. Ciekawe, kto je wszystkie policzy?
   Dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody oraz przekazanie na ręce pani dyrektor materiałów edukacyjnych.

Beata Mielcarek