Piernikowa Integracja

W piątkowy poranek, 8 grudnia, uczniowie klasy VIII wraz z pedagogiem udali się do Zespołu: Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Sicinach. W ramach współpracy pedagogów szkolnych, p. Małgorzaty Hływy i p. Beaty Mielcarek, w Laboratorium Przyszłości odbyły się warsztaty kulinarne. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali wyjazdu, ponieważ pierwszy raz mieli okazję zawitać do szkoły w Sicinach. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez panią dyrektor Dorotę Szostek, panią Małgorzatę oraz uczniów klasy VII. Po przywitaniu i zachwytach nad pięknie wyposażoną i zaaranżowaną kuchnią z wielką radością zabraliśmy się do pracy. Wykrawanie, pieczenie i dekorowanie pierników było okazją do wspaniałej zabawy i wspólnych rozmów.  Gdy zapach pieczonych pierników wypełniał już korytarze szkolne, pani Małgorzata oprowadziła nas po budynku szkolnym. Mieliśmy okazję podziwiać świąteczny wystrój szkoły oraz pięknie wyposażone sale lekcyjne.
   Dziękujemy pani dyrektor, Dorocie Szostek, pani Małgorzacie Hływie za możliwość uczestnictwa w warsztatach kulinarnych. Było to nasze pierwsze spotkanie integracyjne, ale z całą pewnością nie ostatnie.

Beata Mielcarek