Kicia Kocia na półmetku

Od września 2023 roku biblioteka szkolna realizuje Ogólnopolski Projekt Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy w oparciu o serię książek Kicia Kocia autorstwa Anity Głowińskiej. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród  przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci. W trakcie realizacji projektu dzieci z grupy przedszkolnej MUMINKI poznawały przygody Kici Koci i jej przyjaciół. Do tej pory zrealizowane zostały zadania: Kicia Kocia sprząta, Kicia Kocia gotuje, Kicia Kocia jest chora i Kicia Kocia zima. Przedszkolaki ćwiczyły umiejętności sprzątania po zabawie i pomagania w pracach domowych, poznawały zasady zdrowego odżywania oraz zasady zapobiegania chorobom zakaźnym, a także udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.  Doskonale bawiły się podczas zimowych harców. Przed nami jeszcze wiele przygód z Kicią Kocią i jej przyjaciółmi, które będą realizowany w drugim półroczu.
   Dziękujemy wychowawczyni MUMINKÓW, pani Annie Kołacie, za włączenie się w realizację projektu.

E. Stojanowska, A. Lewczuk