Szkolne oraz gminne eliminacje do XXVII Konkursu Recytatorskiego "Pegazik"

16 lutego 2024 r. chętni uczniowie rywalizowali w kolejnej edycji konkursu recytatorskiego Pegazik. W kategorii ,,młodsi”, tj. uczniowie kl. IV-VI udział wzięło 9 uczestników. Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Magdalena Niemczyk (kl. V), Filip Lipiec (kl. VI), Emilia Kawula (kl. IV). W kategorii ,,starsi”, tj. uczniowie kl. VII-VIII do etapu gminnego zakwalifikowały się dwie uczennice klasy VIII: Weronika Galant i Wiktoria Kołuda. Komisja oceniała: dobór repertuaru, interpretacje tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
    Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i chęci, aby oprócz wielu obowiązkowych zajęć spróbować swoich sił  przed komisja i publicznością, co prawie zawsze związane jest ze stresem, tremą. Uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego życzymy, aby 22 lutego godnie reprezentowali naszą szkołę i odnieśli sukces.

AKTUALIZACJA:

22 lutego odbyły się gminne eliminacje do XXVII Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Weronika Galant (kl. VIII), Wiktoria Kołuda (kl. VIII) w kategorii "starsi" oraz Filip Lipiec (kl. VI) w kategorii "młodsi". Opiekunem wszystkich uczestników jest p. Joanna Tomaszewska - Rząsa. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.

Joanna Tomaszewska- Rząsa