WALENTYNKI W BIBLIOTECE!

Z okazji walentynek biblioteka szkolna w dniach 15 i 16 lutego przeprowadziła akcję czytelniczą pod hasłem Zakochaj się w … czytaniu. Z tej okazji została przygotowana wystawa książek, których motywem przewodnim była miłość. Dodatkowo, uczniowie mogli wziąć udział w konkursach: Najpiękniejsze walentynkowe  serce dla biblioteki– praca plastyczno-literacka i  Literackie pary – sprawdzić znajomość najbardziej popularnych literackich i filmowych zakochanych par. Do biblioteki trafiło 31 pięknie wykonanych, serduszkowych prac. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, a komisja konkursowa miała duże trudności z wyłonieniem laureatów.

Najpiękniejsze walentynkowe  serce dla biblioteki - grupa wiekowa – klasy I_III

I miejsce – Nadia Nawrocka kl. III

II miejsce – Agata Zahorska, kl. II

III miejsce – Zuzanna Kasperska, kl. I

Wyróżnienie: Fabian Świerszcz kl. I, Marcelina Zahorska, kl. I

Najpiękniejsze walentynkowe  serce dla biblioteki - grupa wiekowa – klasy IV-VIII

I miejsce – Bartosz Niziałek, kl. VI

II miejsce – Nikola Dylda, kl. V

III miejsce – Natalia Puchacz, kl. V

Wyróżnienie: Lena Kaczmarek, kl. IV

Miłośnicy walentynek mogli wziąć udział w Randce w ciemno z książką – wypożycz, rozpakuj, daj się zaskoczyć!  Czytelnicy wypożyczali tajemniczo zapakowane, ozdobione serduszkami i krótkimi opisami książki. Nikt nie sugerował się okładką, tytułem czy autorem. Książki zostały wcześniej przygotowane z przeznaczeniem dla określonych grup wiekowych. W czasie przerw uczniowie  mogli również spróbować rozkodować walentynkowe obrazki, a dzięki wróżbom poznać imię swojego przyszłego ukochanego/ukochanej albo dowiedzieć się, jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość. Oczywiście wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, jednak nie zmienia to faktu, że dają dużo frajdy.  Z myślą o tym, że miłe słowa  i okazywanie sympatii poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie została przygotowana walentynkowa poczta. Wiele miłych i ciepłych słów biblioteka szkolna otrzymała od uczniów klasy I i IV, którzy podarowali piękne, własnoręcznie wykonane serduszka. Z serduszek powstał plakat, który był wyeksponowany w centralnym miejscu biblioteki. Każdy,  kto w tych dniach decydował się na randkę z książką otrzymał lizaka w kształcie serca, aby jeszcze bardziej osłodzić obchodzone święto.
   Spotkania w bibliotece w tych wyjątkowych dniach dostarczyły wszystkim niesamowitych wrażeń. Było nastrojowo, a momentami nawet zabawnie. Mamy nadzieję, że udało się otworzyć Wasze serca na przygodę z książką.

E. Stojanowska, A. Lewczuk